strona główna     |     kontakt     |     zastrzeżenia prawne     facebook.com/marcin.wysmulek
SmodCMS

Twórcy.pl

SmodFUM - smod.pl

MegaBIP.pl

IT

I'm not CSS ninja, nor CSS samurai. I'm CSS swordsmith (the sword maker). Without me all ninjas, and samurais are only regular guys with no personal life. Yes, I am malicious. I understand people, so I can create good interfaces.

 

Zajmuję się projektowaniem systemów (głównie aplikacji webowych) i interfejsów, audytem stron WWW i istniejących interfejsów, wyszukiwaniem i naprawianiem "nienaprawialnych" błędów w stronach WWW (zwłaszcza kod stron i CSS) oraz grafiką komputerową.

Od roku 1995 zajmuję się Internetem. Jestem założycielem i właścicielem działającej w latach 1997-2015 firmy Twórcy.pl oraz założycielem platformy LuxHosting.pl. Prowadziłem firmę hostingową (jedną z pierwszych w tak zwanym systemie "taniego hostingu").

Zaprojektowałem i wykonałem ponad 500 stron WWW, wykorzystujących różne techniki, technologie itd. w wielu różnych językach w tym po rosyjsku i arabsku. Część z nich także prowadziłem, czy lokalizowałem, niektóre nawet tłumaczyłem. Wymyśliłem, zaprojektowałem i wykonałem kilka systemów społecznościowych web 2.0, web 3.0 i kilka programów komputerowych na PC.

Wymyśliłem, zaprojektowałem i wykonałem także wszystkie programy SmodFUM czyli SmodCMS, SmodBIP, SmodSKLEP, SmodFM, SmodPHD - wszystkie są bezpłatne i Open Source

Piszę w (X)HTML, w PHP, trochę w XML, posługuję się SQL dla MySQL, operuję Flashem, ActionScript i JavaScript znam w podstawach. Specjalizuję się w budowie interfejsów. Zajmuję się także grafiką internetową i prostymi animacjami - na przestrzeni ostatnich lat wykonałem jakieś dziesięć tysięcy (sic!) banerów reklamowych, niemal wyłącznie wykorzystujących Flash.

Projektowałem znaki firmowe, logotypy, systemy identyfikacji wizualnej, reklamy prasowe i "outdoor", różnego rodzaju druki, interfejsy do programów komputerowych stacjonarnych i on-line'owych. Projektowałem różnego rodzaju aplikacje, głównie bazodanowe, byłem współtwórcą kilku firm, wielu innym doradzałem i szkoliłem z dziedziny IT. Napisałem kilka drobnych publikacji z dziedziny IT oraz Human Resource Management.

Odbyłem kilka szkoleń w Polsce, w Niemczech i w Austrii z szeroko rozumianego IT, a także wystąpień medialnych.