Marcin

Lubię opowieści


Marcin Wysmułek Ósmy krąg piekła

Trochę piszę. Eseje, książki i dwa blogi:"Cała prawda o cudzie" to historia ponura. Do tego, wbrew zasadom dobrej opowieści, kończy się źle. Jest jednak w niej wiele uczuć i choć jest literacką fikcją to uczuć właśnie jest pełna i wszystkie one są prawdziwe.

"Bądź MONUMENTALNY. O mistrzu wędrownictwa" to ujęta w dialogi historia o rzeczach ważnych, pełna "wielkich słów" opowieść o budowaniu autorytetu lidera nie tylko w drużynie wędrowniczej. W książce tej przedstawiłem mój pogląd na metodykę wędrowniczą w sposób najbardziej efektywny, metodą mistrz-uczeń.

"Zabijanie" to opowieść poetycka. Napisałem ją przeszło dwadzieścia lat temu. Tekst choć być może wysoce niedoskonały technicznie - jest świadectwem czasu, wyrazem światopoglądu, próbą zmierzenia się z wielkimi sprawami, przejawem fantazji.

"Symbole - ich prawdziwe znaczenie" to opis i próba odkłamania najwazniejszych symboli obecnych w kulturze europejskiej, kończąca się odpowiedzią, które są najważniejsze.

"Tajemnica Złotej Krwi Chrystusa" to obszerny komentarz do Levitikonu wraz z bardzo szerokim szkicem kontekstu tej księgi. To zestawienie ezoterycznych nauk biblijnych z innymi tradycjami duchowymi z całego świata i wszystkich epok, próba zmierzenia się z mitem.

"Ósmy krąg piekła" to opowieść o cierpieniu. O depresji, reakcjach świata czy społeczeństwa na depresję i tytanicznej walce o każdy krok i każdy oddech. Dosłownie. Beletrystyka biograficzna zawiera słowa powszechnie uznane za obelżywe.

tel. 570 400 233
© 2017 Marcin Wysmułek

PL 28 1940 1076 4980 9089 0000 0000