Marcin

Bardzo dużo literek


Marcin Wysmułek - IT freelancer
Pracuję jako freelancer. Zaprojektowałem i wykonałem ponad 500 stron WWW, wykorzystujących różne techniki, technologie, grywalizację itd. Wymyśliłem, zaprojektowałem i wykonałem kilka systemów społecznościowych, programów OpenSource, CMS, CRM i programów komputerowych na PC.

Zaprojektowałem i napisałem SmodCMS i MegaBIP. Tym się zajmuję zawodowo od 20 lat.


UI

User Interface czyli wizualna część programu (strony internetowej) musi wyglądać ślicznie. Ale to nie wszystko. Strona WWW musi wyglądać dobrze w każdej rozdzielczości (Responsive Web Design) i każdej przeglądarce. Projektant UI musi znać się nie tylko na ludziach, ich percepcji i przyzwyczajeniach, ale też na słabościach różnych systemów i programów komputerowych, na przykład przeglądarek. Interface musi być intuicyjny, wygodny, przejrzysty i oczywisty. UI jest jak dowcip, jeśli trzeba go wyjaśniać, nie jest dobry. UI jest częścią UX.

UX

User Experience to cały proces służący zwiększaniu zadowolenia użytkownika/klienta (co służy budowie lojalności). To zwiększanie użyteczności, wygody i łatwości użytkowania (czegoś), sprawienie by to użytkowanie było przyjemne, wygodne i nie wymagało nadmiernego wysiłku.

AI

Architecture of Information czyli takie uporządkowanie informacji/danych cyfrowych, by były jak najbardziej użyteczne, jak najłatwiej dostepne. AI to także artificial intelligence czyli sztuczna inteligencja, jest to jednak jedynie zbieżność skrótu.

IxD

Interaction Design czyli projektowanie interakcji, a więc tego co strona/program/produkt generalnie ma robić i jak. Zaczyna się od zrozumienia rzeczywistych/realnych potrzeb użytkowników i zaproponowanie im takiego rozwiązania, które będzie realizować/zaspokajać ich cele, jak również cele biznesowe firmy/producenta.

RWD

Responsive Web Design czyli takie zaprojektowanie strony, żeby była śliczna, wygodna i dostępna bez względu na rozmiar urządzenia/ekranu na którym jest wyświetlana.

HTML, CSS, PHP, MySQL

To odpowiednio język opisu stron czyli to jak strona WWW jest zbudowana. Kaskadowe arkusze stylów, czyli to jak strona wygląda. PHP czyli język programowania służący do generowania stron i łączenia ich z bazami danych. A MySQL to najpopularniejsza (relacyjna) baza danych używana do obsługi stron i aplikacji internetowych.

tel. 570 400 233
© 2017 Marcin Wysmułek

PL 28 1940 1076 4980 9089 0000 0000