Informatyka Internet Komputery

Dlaczego warto mieć kilka skrzynek mailowych?

Maile przychodzą do nas codziennie, nawet jeśli na co dzień nie korzystamy z naszej skrzynki. Wiele osób ma tylko jedną, bo jest wygodna w utrzymaniu, ale w tym wypadku sprawdza się zasada, że im więcej, tym lepiej. Oczywiście nie chcemy zakładać ich dwudziestu, ale trzy już na pewno nam się przydadzą, szczególnie jeśli używamy jednego maila do obsługi korespondencji prywatnej, służbowej i związanej z naszymi social media.

Możesz wszystko mieć na swoim miejscu


Posiadanie kilku skrzynek mailowych daje nam możliwość przyporządkowania im konkretnych funkcji. Jedna może służyć do zakładania kont, inna do odbierania formalnej korespondencji, a jeszcze kolejna do prowadzenia małego biznesu. Im więcej funkcji na co dzień pełnimy, tym więcej skrzynek nam się przyda. Na początku może Ci się to wydawać bezsensowne, w końcu nikt nie ma czasu sprawdzać kilku maili dziennie, ale w rzeczywistości i tak nie będziesz pracować na więcej niż dwóch z nich, a reszta może służyć innym celom, takim jak trzymanie na nich ważnych plików. W końcu mail to nie tylko poczta elektroniczna.

Jeden mail pod wszystkie konta i profile


Kiedy zakładamy nowe konto na jakimś portalu, przeważnie podajemy jeden i ten sam adres mailowy. A przecież konta są najróżniejsze. Niektórzy grają w gry i obsługują firmowe narzędzia, a oba konta mają na ten sam adres. To nie powinno mieć miejsca. W zależności od tego, do czego posłuży nam nowo zakładane konto, powinniśmy użyć innego maila albo na wszystko założyć osobny, co jednak nie jest dobrym pomysłem. Pamiętaj, że każde konto generuje maile o zmianach w systemie, polityce prywatności czy innych ważnych rzeczach, które muszą gdzieś dojść, a czyszczenie tego z jednego miejsca będzie uciążliwe.

Jeden mail może pomóc nam odzyskać drugi


Coraz częściej weryfikacja dwuetapowa wypiera możliwość odzyskania maila za pomocą innego adresu, ale możemy się z tym dalej spotkać. Czasami nasza poczta pyta nas, jaki inny mail posiadamy, aby wysłać nam na niego na przykład powiadomienia o nowych podejrzanych logowaniach. Taki system jest bardzo pomocny, szczególnie jeśli na swojej skrzynce posiadamy naprawę ważne informacje. Dzięki takiej formie zabezpieczenia możemy też uzyskać dostęp do straconego konta. Dlatego czasem lepiej mieć w pogotowiu choć jeden mail i móc z niego skorzystać, gdzie pojawi się taka potrzeba.

Similar Posts

Jeden komentarz w “Dlaczego warto mieć kilka skrzynek mailowych?
  1. Polecam stworzenie skrzynki mailowej do podejrzanych i spamerskich stron, które mogą udostępniać adres stronom trzecim i nagminnie wysyłać spam.

Comments are closed.