Komputery

Dlaczego warto postawić na laptopy poleasingowe?

Szukając taniego sposobu na zakup dobrego laptopa, warto przemyśleć takie pochodzące bezpośrednio z leasingu. Jak pokazuje bowiem praktyka to właśnie laptopy poleasingowe mogą być znakomitą okazją na nabycie wysokiej klasy sprzętu w bardzo atrakcyjnej cenie. Dlaczego warto postawić akurat na takie rozwiązanie? Otóż pierwszym argumentem, jaki należy przytoczyć, jest z pewnością to, że używane laptopy pozwalają zredukować ponoszone koszty, nawet o 70%. Dla wielu przedsiębiorstw jest to znaczna oszczędność, zwłaszcza w przypadku konieczności zakupu do firmy kilku takich urządzeń. Popularność, którą cieszą się komputery po leasingu, wynika oczywiście w dużej mierze także z tego, że to właśnie cena jest często kluczowym kryterium determinującym dany wybór. Co warte podkreślenie z takiej opcji korzystają zresztą nie tylko prywatne firmy, ale nawet instytucje publiczne. Kto bowiem powiedział, że używany laptop musi wykazywać gorszą jakość od sprzętu nowego?

Każdy komputer po trzech latach leasingu jest przecież nadal pełnowartościowym sprzętem, który z powodzeniem można wciąż używać. Dodatkowo w ramach takiej oferty możemy praktycznie dowolnie dobierać rodzaj i konfiguracje wybranego urządzenia. Identycznie jest jeśli chodzi o marki komputerów poleasingowych. Znajdziemy tutaj bez problemu sztandarowe modele pochodzące od HP, Dell, Asus, Lenovo i innych. Jeśli zdecydujemy się natomiast już na kupno w ten sposób, to zadbajmy zawsze o to, aby wybrać wyłącznie profesjonalnego dystrybutora. Tylko dobry sklep z laptopami poleasingowymi dbać będzie bowiem to, aby każdy sprzęt przed oddaniem w ręce klienta był dokładnie sprawdzony, przetestowany i przygotowany w taki sposób, aby później spełniał wymagania kupującego. A jak to wygląda z punktu widzenia rozliczeniowego?

Otóż zaznaczmy, że pod tym kątem kupno laptopa po leasingu niczym nie różni się od nabycia sprzętu nowego w tradycyjnych miejscach. Dealer takich komputerów wystawi zatem kupującemu zarówno paragon, jak i tradycyjną fakturę VAT  w zależności od tego, czego będzie potrzebował. Reasumując zatem wszystko widać wyraźnie, że zakup takich laptopów ma wiele zalet. Dzięki tej opcji zarówno osoba prywatna, jak i firma może kupić nawet bardzo nowoczesny sprzęt w jeszcze atrakcyjniejszej cenie. Oczywiście nic też nie stoi na przeszkodzie, aby zrealizować taki zakup online, gdyż wiele sklepów jak najbardziej daje taką możliwość.

Similar Posts

Jeden komentarz w “Dlaczego warto postawić na laptopy poleasingowe?
  1. Na początku jak widziałem laptopy pleasingowe wydawały mi się one podejrzanie tanie, ale jak już się zdecydowałem na zakup i go przetestowałem to nie mam większych zastrzeżeń.

Comments are closed.