Internet

Jak wysyłać anonimowe wiadomości e-mail za pośrednictwem Gmaila i Outlooka?

Każda aktywność w Internecie pozostawia za sobą ślad, który jest dostępny dla prywatnych firm, jednostek administracji państwowej czy np. dostawców Internetu i co najgorsze – hakerów. Nieprzemyślane korzystanie z sieci, może przysporzyć naprawdę wielu problemów. Dlatego, warto zapoznać się z najważniejszymi zasadami, które z pewnością zwiększają bezpieczeństwo w Internecie i pozwalają zachować anonimowość. Jedną z możliwości, którą warto znać jest wysyłanie anonimowych e-mailów. Za pośrednictwem Gmaila lub Outlooka, można to bardzo łatwo zrobić.

Dlaczego anonimowe e-mail są przydatne?

Dostawcy e-mail, którzy działają na szeroką skalę nie za bardzo przejmują się kwestiami związanymi z prywatnością swoich użytkowników. Bardzo często dają dostęp np. reklamodawcą do przesłanej korespondencji. Jest to dla nich niezwykle korzystne, ponieważ czerpią spore zyski właśnie z reklam. Dla reklamodawców wiedzą dotyczącą nawyków poszczególnych użytkowników jest na wagę złota.

Niekiedy jednak zachowanie prywatności ma bardzo duże znaczenie i niektóre wiadomości nie powinny trafić w niepowołane ręce. Aby mieć pewność, że tak się stanie można wysłać anonimowe maile. Działa to na podobnej zasadzie jak anonimowy SMS z Internetu.

Czy jest anonimowy e-mail?

Przede wszystkim warto ustalić czym tak właściwie jest anonimowy e-mail. Wiadomość tego typu po prostu ukrywa to kim jest nadawca. Dzięki temu daną wiadomość, nie będzie nigdy powiązania z konkretnym nadawcą. Jest to bardzo ważne, ponieważ w przypadku zdecydowanej większości nadawców, adres IP może być łatwo powiązany z daną osobą, co ułatwia hakerom odnalezienie konkretnego użytkownika.

Wiadomości powinny być niewykrywalne m.in. kiedy wysyła się dane poufne jak np. numery konta, loginy, numery ubezpieczeń społecznych, czy karty bankowej, a także inne informacje, które nie powinny ujrzeć światła dziennego np. wiadomość o przestępstwie popełnionym przez współpracownika. Kiedy niektóre dane trafią w ręce niepowołane to może to mieć bardzo nieprzyjemne konsekwencje.

Jak wysłać anonimowego maila na Gmailu i Outlook?

Aby wysłać anonimowego maila, przede wszystkim trzeba założyć nowe kont. Dokonując rejestracji nie należy podawać prawdziwych danych, ale te fałszywe. Jednak dane osobowe to nie jedyne informacje, które po użytkownikach pozostają w sieci. Usługodawcy przechowuj także m.in. adresy IP, dlatego przed założeniem nowego maila należy też zamaskować swój adres IP. Skutecznym rozwiązaniem jest wykorzystanie w tym celu specjalnej usługi VPN.

Inną możliwością jest wykorzystanie szyfrowanych maili. Nawet jeśli jakiś użytkownik będzie chciał je prześledzić to i tak nie uda mu się go odczytać. Rozwiązanie to jest bardzo bezpieczne i wygodne.

Kolejną możliwością są maile tymczasowe. Ich działanie opiera się na wysyłaniu i odbieraniu wiadomości bez ujawniania tożsamości danego użytkownika. Wiadomości ulegają zniszczeniu po upływie określonego czasu.

O czym pamiętać wysyłają anonimowy e-mail?

Chcąc wysyłać anonimowe e – maile, trzeba pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach. Przede wszystkim nie powinno się używać tego samego hasła tworząc więcej konto. Aby e – maile były na prawdę anonimowe nie powinno się w nich umieszczać żadnych danych personalnych, mogą one się przyczynić do ujawnienia tożsamości użytkownika.

Kolejną bardzo ważną kwestią jest zainstalowanie na swoim urządzeniu VPN i korzystanie z tej usługi. Można też podczas wysyłania wiadomości zdecydować się na korzystanie z sieci publicznych np. w kawiarniach czy centrach handlowych. Nawet jeśli konto jest anonimowe, ważne jest to, aby dane do logowania takie jak loginy czy hasła przechowywać w odpowiedni sposób i uchronić je przed przedostatnim się w niepowołane ręce. Ciekawą możliwością jest wykorzystanie w tym celu specjalnych programów szyfrowanych umożliwiających bezpieczne przechowywanie tego typy informacji.

Bezpieczne i przemyślane korzystanie z Internetu to bardzo ważna kwestia. Aby mieć pewność, że ważne dane nie trafią w niepowołane ręce i nie zostaną wykorzystanie w złych celach, warto zdecydować się na założenie anonimowego maila. Rozwiązanie to pozwala na wysyłanie i odbieranie informacji bez ujawnienia prawdziwe tożsamości nadawcy. za pośrednictwem takich usługodawców jak Gmail Czy Outlook można bardzo łatwo wysłać anonimowe maile i cieszyć się bezpieczeństwem w sieci. Ponadto niezwykle ważne jest korzystanie z usługi VPN oraz przemyślane przechowywanie danych do poszczególnych kont.

Similar Posts