Pozostałe

Karta pamięci micro SD do smartfona dla wymagających

Wymagający użytkownicy zazwyczaj decydują się na zakup topowych modeli smartfonów. Tylko takie rozwiązania są w stanie sprostać najtrudniejszym zadaniom, jakie przed nimi stawiają gracze, fotografowie czy twórcy. Do tak zaawansowanego sprzętu warto dobrać odpowiednią kartę pamięci, ale jaką wybrać, aby nie godzić się na kompromisy?

Priorytet – pojemność!

Tak, pojemność jest najważniejsza, ale nie można całkowicie zapominać o reszcie parametrów, o czym za chwilę. Zaawansowane smartfony zachęcają do wykorzystywania maksimum ich możliwości, na przykład robienia zdjęć zestawem aparatów o imponujących parametrach. Raczej nikt nie będzie ograniczał jakości zdjęć do minimum tylko po to, aby oszczędzić miejsce w pamięci wewnętrznej, bo wtedy sens zakupu tak potężnego urządzenia się ulatnia. Zapewne każdy zechce wykorzystać pełnię możliwości aparatów i tworzyć najlepszej jakości zdjęcia, portrety, panoramy czy filmy, które zajmują zdecydowanie więcej miejsca. Podobnie jest z słuchaniem muzyki, oglądaniem filmów na świetnej jakości ekranie, czy też granie w zaawansowane gry, które działają płynnie dzięki potężnemu procesorowi i układowi graficznemu. Ale najlepsze gry zajmują dużo miejsca, a ciągłe instalowanie i usuwanie gier, by oszczędzić miejsce w pamięci telefonu może mijać się z celem.

Rozwiązaniem sytuacji jest oczywiście zakup pojemnej karty pamięci. Jak dużej? Najlepiej jak największej, którą jest w stanie obsłużyć smartfon. Bez problemu każdy nowszy smartfon poradzi sobie z obsługą kart pamięci microSD o pojemności 256 czy też 512 GB. Zresztą zdecydowanie nie warto jednak inwestować w pojemność mniejszą niż ta, którą oferuje smartfon. Wyjątkiem jest sytuacja, w której na małej karcie pamięci mamy zapisane np. dokumenty, prezentacje i wtedy, gdy są potrzebne, instalować ją w smartfonie. Ale w większości przypadków lepiej wybierać pamięć o pojemności co najmniej tego, co jest wbudowane w urządzenie. Przykładowo, jeśli smartfon posiada 64 GB pamięci wewnętrznej, najlepiej wybrać kartę pamięci microSD o pojemności co najmniej 64 GB. Jeśli posiadany smartfon wyposażono w pamięć wewnętrzną 256 GB i zdążyliśmy ją wykorzystać dość szybko, karta pamięci microSD 256 GB będzie odpowiednim wyborem, ale lepiej wybrać coś większego.

Prędkość odczytu i zapisu danych. To równie ważne!

Nie ma nic bardziej irytującego niż spadki w wydajności smartfona spowodowane zbyt wolną kartą pamięci. Długie zapisywanie wykonanych zdjęć, powolne wczytywanie się poziomów w grze, a nawet utrata ważnych danych czy brak dostępu do karty pamięci. Decydując się na kartę pamięci microSD niektórych nieznanych producentów, skuszeni ceną lub pojemnością, możemy w efekcie ryzykować bezpieczeństwem własnych danych, jeżeli karta okaże się nietrwała. Nie warto! O wiele lepszym rozwiązaniem jest szybka i wydajna karta pamięci, która nie tylko nie zdławi możliwości wydajnego smartfona, ale pozwoli się cieszyć jego pełną mocą bez denerwujących spadków płynności czy obawą o utratę danych.

Artykuł powstał przy współpracy płatnej z Samsung Electronics Polska.

Similar Posts