Pozostałe Technologia

Które bezprzewodowe słuchawki Samsung Galaxy Buds kupić? Porównywarka słuchawek

Małe, podręczne słuchawki bezprzewodowe to akcesorium, które zawsze warto mieć przy sobie. Czy to hałas w pracy, który nie pozwala się skupić, czy zwykła chęć posłuchania ulubionych utworów, Samsung Galaxy Buds pozwolą uczynić każdą chwilę przyjemniejszą. Na który jednak model postawić? Wybór ułatwi ta porównywarka słuchawek.

Standardy Bluetooth bezprzewodowych słuchawek Samsung Galaxy Buds

Jedną z kluczowych cech przenośnych słuchawek jest standard Bluetooth umożliwiający bezprzewodowe połączenie ze smartfonem lub innym urządzeniem. Od użytej technologii zależy prędkość transferu danych. Ten parametr decyduje o ilości zakłóceń, które mogą się pojawić w trakcie odtwarzania muzyki. Innymi słowy, im nowszy standard, tym lepszy dźwięk i większy zasięg działania.

Jak pokazuje porównywarka słuchawek Samsung Galaxy Buds udostępniona przez producenta, wszystkie modele obsługują najnowszy standard, czyli Bluetooth 5. Bezprzewodowe słuchawki Samsung Galaxy Buds Live zostały wyposażone w wersję Bluetooth 5.0. Przekłada się to na szybkość przesyłu danych na poziomie 50 Mb/s. Zasięg połączenia to z kolei 200 m.

Bezprzewodowe słuchawki Samsung Galaxy Buds2 i Buds2 Pro zostały wyposażone w jeszcze nowsze moduły. Pierwszy model korzysta z wariantu Bluetooth 5.2, a drugi – Bluetooth 5.3. W obu standardach prędkość transferu danych i zasięg połączenia są na tym samym poziomie, co w starszej wersji. Najważniejszą różnicą jest implementacja funkcji Low Energy Audio. Dzięki niej zużycie akumulatora słuchawek jest mniejsze niż modeli z Bluetooth 5.0.

Funkcje bezprzewodowych słuchawek Samsung Galaxy Buds

Wszystkie trzy modele bezprzewodowych słuchawek Samsung Galaxy Buds są wyposażone w anti-noice cancelling (ANC). Po jej włączeniu osoba słuchająca muzyki zostaje odseparowana od dźwięków otoczenia. Tym samym tryb aktywnego wyciszania szumów pozwala skupić się na muzyce. Ta funkcja może się przydać m.in. w pełnym hałasów biurze, bądź zatłoczonym i gwarnym autobusie.

Porównywarka słuchawek pokazuje również, że w modelach Buds2 oraz Buds2 Pro można skorzystać z funkcji Ambient Sound. Jej włączenie ułatwia dostosowanie głośności i tonu dźwięku, który dobiega z zewnątrz. Regulacja natężenia pozwala lepiej kontrolować otoczenie, co przydaje się w trakcie czynności wymagających zachowania ostrożności, np. przechodzenia przez ruchliwe ulice. Co ważne, Ambient Sound da się ustawić osobno dla każdej słuchawki.

Wygląd, waga i wymiary bezprzewodowych słuchawek Samsung Galaxy Buds

Wszystkie modele są dostępne w kilku kolorach. Dzięki temu Samsung Galaxy Buds2, Buds2 Pro oraz Live sprawdzą się zarówno jako bezprzewodowe słuchawki męskie, jak i damskie. Zainteresowane osoby mogą wybrać egzemplarze o barwie białej, czarnej albo szarej. Dodatkowo producent oferuje Buds2 i Buds2 Pro w wersji lawendowej, a Live – w miedzianej.

Bezprzewodowe słuchawki damskie i męskie Samsung Galaxy Buds mają zbliżoną wagę wahającą się między 5 g a 5,6 g. Podobne są również rozmiary etui ładujących. Większa różnica dotyczy jednak długości samych słuchawek. Pod tym względem model Live jest o około 6 mm dłuższy niż warianty Buds2 i Buds2 Pro.

 Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Similar Posts