Pozostałe

Jak wybrać dobrą firmę fotowoltaiczną?

Fotowoltaika to jedna z najbardziej efektywnych metod generowania energii elektrycznej. Dzięki fotowoltaice można uzyskać nawet do 80% oszczędności w stosunku do tradycyjnych metod produkcji energii. Aby jednak mieć pewność, że inwestycja w fotowoltaikę przyniesie oczekiwane korzyści, warto wybrać dobrą firmę fotowoltaiczną. Jakie są więc kryteria, które powinniśmy brać pod uwagę przy wyborze firmy fotowoltaicznej?

Panele fotowoltaiczne- zalety

Instalacja paneli słonecznych niesie za sobą szereg korzyści. Niektóre zalety energii słonecznej to:

Niższy rachunek za prąd: Twoje miesięczne rachunki za prąd spadną, ponieważ nie musisz płacić za wytworzoną energię;

Ubezpieczenie od rosnących kosztów energii: jest to szczególnie ważne zwłaszcza obecnie, ponieważ ceny energii stale rosną i nic nie wskazuje, aby ta sytuacja miała się zmienić w najbliższym czasie;

Zwrot z inwestycji: biorąc pod uwagę, jak wiele środków fotowoltaika pozwala nam zaoszczędzić w skali miesiąca, nasze panele słoneczne zwrócą się zazwyczaj w oko 5-10 lat w zależności od ilości zużywanej energii;

czy niezależność energetyczna, i choć wytwarzanie energii słonecznej w domu różni się w zależności od lokalizacji, dachu i zużycia energii a początkowy koszt całej inwestycji w panele słoneczne jest dość wysoki, to warto się na nie zdecydować.

Panele fotowoltaiczne- jak wybrać dobrą firmę?

Zapytaj o gwarancję

Należy zdawać sobie sprawę z tego, jaką gwarancję obejmuje sprzęt. Średnia gwarancja oferowana na panele słoneczne wynosi około 20 lat, a produkty klasy premium posiadają nawet do 25 lat gwarancji. Jeśli gwarancja jest krótsza, można śmiało założyć, że jakość paneli jest niższa. Akumulatory i falowniki solarne mają ograniczoną gwarancję i wynosi ona około 5-10 lat. Większość instalatorów zapewnia również gwarancję wykonania, która powinna wynosić co najmniej 1 rok.

Zapytaj o wycenę

Wycena firmy, która będzie zajmowała się montażem, powinna być ściśle dopasowana do Twoich potrzeb, a dobre firmy oferują bezpłatne wyceny. Niektóre instalacje wymagają rusztowań lub dodatkowych prac na dachu, więc upewnij się, że są one uwzględnione. W przeciwnym razie możesz zapłacić znacznie więcej niż to, co widzisz w wycenie.

Zapytaj o certyfikaty

Dobre firmy oferują tylko najlepszy sprzęt sprawdzonych producentów i usługi doświadczonych instalatorów posiadających wszelkie niezbędne certyfikaty, którzy zadbają o to, by montaż instalacji fotowoltaicznej przebiegł sprawnie, a Twoje panele słoneczne zostały zamontowane w bezpieczny sposób tak, abyś mógł cieszyć się z korzyści, jakie Ci dają przez długie lata.

Panele fotowoltaicze- co jeszcze musisz wiedzieć?

W dużych miastach jak np. Białystok ilość firm oferujących nam instalacje fotowoltaiczne stale rośnie, jednak wybór tej naprawdę dobrej wcale nie musi być taki trudny. Sprawdzona firma oferująca nam panele słoneczne będzie charakteryzowała się przede wszystkim dużym doświadczeniem popartym recenzjami zadowolonych klientów korzystających wcześniej z jej usług i odpowiednią renomą, a także w jasny sposób przedstawi nam warunki współpracy i wytłumaczy, jak będą działały nasze panele słoneczne. Najlepsze firmy takie jak np. fotowoltaika białystok, będą korzystały tylko z usług certyfikowanych instalatorów, a dodatkowo zagwarantują nam pełną obsługę posprzedażową w razie jakiejkolwiek potrzeby.

Similar Posts