Pozostałe

Jakie czujniki może posiadać alarm?

W wielu miastach jak Wrocław czy Kraków systemy alarmowe stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem zwłaszcza wśród właścicieli domów jednorodzinnych. Pomagają one nie tylko chronić i zabezpieczać Twoją własność, ale także zapewnią Ci spokój ducha, niezależnie od tego, czy jesteś poza domem, czy po prostu spędzasz czas we własnym ogrodzie.

Większość z firm zajmujących się obecnie montażem i serwisem systemów alarmów oferuje nam już nawet najbardziej nowoczesne rozwiązania takie jak wysyłanie alertów do urządzenia mobilnego, abyśmy mogli natychmiast podjąć działania w razie ewentualnego włamania czy awarii, gdy nie ma nas w domu.

Nasz przewodnik zawiera główne czujniki systemów alarmowych, z jakimi możesz się spotkać, inwestując w usługi ochrony swojej posiadłości, aby pomóc Ci podjąć decyzję, który z nich może okazać się dla Ciebie najbardziej przydatny, zanim zdecydujesz się na montaż alarmów.

Czujniki bezpieczeństwa na podczerwień

Czujniki podczerwieni wykorzystują do wykrywania ruchu światło podczerwone. W systemie bezpieczeństwa ruch ten wyzwala alarmy, włącza światła lub wysyła alert na nasze urządzenia mobilne. Są one dość powszechnie stosowane, jeśli chodzi o systemy alarmów i istnieją ich dwa typy stosowane w urządzeniach zabezpieczających — aktywne i pasywne czujniki podczerwieni.

Aktywne czujniki podczerwieni wykorzystują nadajnik i odbiornik do monitorowania odległości od obiektu do czujnika. Czujniki pasywnej podczerwieni natomiast zawierają tylko odbiornik który „widzi” światło podczerwone emitowane przez obiekt. To one są znacznie bardziej powszechnie stosowane w urządzeniach takich jak alarmy, ponieważ są lepiej przystosowane do ustawień zabezpieczeń i pobierają mniej mocy.

Jak działają czujniki mikrofalowe w alarmach?

Podobnie jak aktywne czujniki podczerwieni, czujniki mikrofalowe emitują i odbierają sygnał w celu wykrycia poruszającego się obiektu.

Promieniowanie mikrofalowe ma swoje zalety i wady, ale systemy alarmowe z czujnikami mikrofalowymi są na ogół znacznie czulsze niż te z czujnikami podczerwieni. Ta czułość może być bardzo korzystna, ale może również skutkować fałszywymi alarmami wyzwalanymi np. przez niewielkie ruchy otoczenia.

Alarmy a tomograficzny czujnik wykrywania ruchu

W przeciwieństwie do innych czujników bezpieczeństwa technologia ruchu tomograficznego nie wymaga bezpośredniej linii widzenia, aby uruchomić alarmy.

Działa ona poprzez wykrywanie przerw w sygnałach między nadajnikami i odbiornikami, które interpretuje jako ruch.

Ruch tomograficzny istnieje dopiero od około dekady, ale jest to obiecująca technologia dla sektorów handlowych i przemysłowych o wysokim poziomie bezpieczeństwa.

Nowoczesne systemy alarmowe

Alarmy są obecnie jedną z najskuteczniejszych metod ochrony gospodarstw domowych zwłaszcza w większych miastach jak Warszawa czy Kraków. Czujniki stanowią ogromną część technologii stojącej za nowoczesnymi systemami alarmów a wraz ze wzrostem mocy obliczeniowej i możliwości oprogramowania ich złożoność będzie stale postępowała.

Na szczęście najlepsze firmy od alarmów takie jak np. systemy alarmowe kraków oferują nam bezpłatną analizę i wycenę najlepszych rozwiązań które zadbają o nasze bezpieczeństwo a także w razie potrzeby o ewentualny serwis naszych alarmów więc nie musimy sami podejmować tej trudnej decyzji jaki system zabezpieczeń będzie dla nas najlepszy.

Similar Posts