Technologia

Galaxy Z Fold4 – perfekcyjny smartfon do pracy?

Nowy Samsung Galaxy Z Fold4 to zdecydowanie urządzenie, które wyróżnia się z tłumu – to jeden ze składanych telefonów marki. Czy telefon wyposażony w ekran, który można złożyć i rozłożyć jak książkę, naprawdę potrafi być użyteczny? Naszym zdaniem jak najbardziej, a swoje możliwości pokazuje zwłaszcza wtedy, kiedy zabierzemy go do biura. Sprawdź, dlaczego Galaxy Z Fold4 to perfekcyjny smartfon do pracy!

Galaxy Z Fold4 – pierwsze wrażenia

Samsung Galaxy Z Fold4 to bardzo nietypowy telefon, nawet biorąc pod uwagę fakt, że mówimy o flagowcu marki Samsung. Powód zdążyliśmy już zdradzić we wstępie – jego ekran można złożyć i rozłożyć jak książkę. Czy takie rozwiązanie jest funkcjonalne? Naszym zdaniem tak, gdyż pozwala wynieść nasz multitasking na zupełnie nowy poziom. Sprawia to przy okazji, że z Fold4 to bardzo dobry wybór dla tych, którym potrzebny jest smartfon do pracy.

Pierwszą zaletą składanego ekranu jest fakt, że otrzymujemy dostęp do przestrzeni roboczej tabletu, jednocześnie nie tracąc nic z mobilności naszego telefonu. Wystarczy, że go złożymy i spokojnie zmieścimy go w kieszeni czy w przegródce niewielkiej torby, jednak kiedy tylko będziemy tego potrzebowali, użyteczność większego wyświetlacza stanie przed nami otworem.

Multitasking na składanym ekranie –  zupełnie inny poziom produktywności

Każdy, kto pracuje w biurze, doskonale wie o tym, jak ważny bywa multitasking. Często nie mamy wystarczającej ilości czasu, by na spokojnie usiąść do każdego zadania przy ekranie naszego komputera i musimy się posiłkować innymi rozwiązaniami, takimi jak praca na smartfonie. Niestety ten także ma swoje wady – nie otworzymy na nim wygodnie kilku okien czy wszystkich niezbędnych do pracy aplikacji naraz.

Ten problem znika, gdy nasz smartfon to Galaxy Z Fold4. Dzięki jego niecodziennemu ekranowi będziemy mogli wykonać kilka zadań jednocześnie, podobnie jak zrobilibyśmy to na ekranie laptopa czy tabletu. Warto zauważyć, że wspomogą nas w tym jego wyjątkowo mocne podzespoły – to w końcu flagowy smartfon marki Samsung i nie mogło w nim zabraknąć wydajności na bardzo wysokim poziomie.

Flexcam, rysik S Pen – dodatkowe udogodnienia Galaxy Z Fold4

Galaxy Z Fold4 posiada też wiele innych udogodnień, które mogą przypaść do gustu użytkownikom, którzy pracują w różnych branżach. Przykładowo do obsługi Galaxy Z Fold4 możemy dokupić dedykowany rysik S Pen, który zdecydowanie przyda się grafikom i pracownikom branży kreatywnej. Za jego pomocą wykonamy notatki, narysujemy coś czy nawet napiszemy maila, którego później automatycznie wyślemy jako tekst maszynowy.

Dla osób, które natomiast potrzebują być w ciągłym kontakcie ze swoim zespołem, została przewidziana opcja Flexcam. Dzięki możliwości złożenia i rozłożenia telefonu Fold4 możemy użyć go jako statywu i aparatu w jednym, co w połączeniu z rewelacyjną jakością nagrywanego przez niego obrazu i głosu sprawi, że zawsze będziemy mogli wirtualnie spotkać się z naszymi współpracownikami czy klientami. To również narzędzie, które docenią miłośnicy amatorskiej fotografii.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska

Similar Posts