Internet

Projektowanie stron internetowych. Strona dla fundacji będzie inna niż dla fryzjera

Do wirtualnej rzeczywistości przenosimy znaczną część naszej codziennej aktywności. I tutaj też swoje fundamenty muszą budować firmy, przedsiębiorstwa i organizacje. Bycie widocznym w sieci jest konieczne, by zaistnieć w świadomości szerszego grona osób. Stąd też warto zastanowić się nad własną stroną www.

Projektowanie stron internetowych zacznij z rozmysłem

Projektowanie stron internetowych nie jest zadaniem prostym (przynajmniej dla laika). Oczywiście nie jest niewykonalnym. Ale budowa dobrej witryny wymaga doświadczenia i wiedzy. A te zwykle ma agencja interaktywna. Zanim jednak udamy się do specjalistów warto wiedzieć na co zwrócić uwagę i jakie powinny być strony internetowe. Zielona Góra i jej specjaliści mają kilka rad.

Strona dla fundacji, fryzjera czy fotografa. Zaprojektuj ją w dobrym tonie

Często myśląc o własnej stroni internetowej oczami wyobraźni widzimy setki treści, ikon, dodatków, które chcielibyśmy by się na niej znalazło. By było niezwykle i bogato. Warto jednak pamiętać, że w pierwszej kolejności należy stawiać na czytelność, prostotę i intuicyjność w obsłudze takich witryn. Dla przykładu strona dla fundacji powinna przede wszystkim skupić się na przedstawieniu głównych celów statutowych, przedstawiać najistotniejsze informacje dotyczące jej działania, organizowanych akcji, zbiórek i zamieścić dane kontaktowe. Z kolei na stronie fryzjera czy kosmetyczki użytkownik powinien w pierwszej kolejności znaleźć cennik, galerię wykonanych już wcześniej projektów i oczywiście dane kontaktowe. Należy pamiętać, że im większy chaos informacyjny na stronie, tym potencjalny odbiorca po kilku kliknięciach poczuje rozdrażnienie i mimo dobrych chęci zrezygnuje i opuści witrynę.

Strona dla fundacji powinna się skupiać na celu…

Podobnie jak w przypadku stacjonarnych obiektów warto pamiętać o estetycznym aspekcie i zadbać o efekt wizualny oraz dostosować grafiki do typu działalności. Strona dla fundacji powinna raczej skupić się na treściach i nie wzbogacać strony pstrokatymi ilustracjami. Na nieco więcej artyzmu może sobie pozwolić osoba zajmująca się projektowaniem wnętrz czy zajmująca się makijażem artystycznym albo fotografią. Z kolei adwokat czy radca prawny powinien utrzymywać stonowany i poważny ton, z którym kojarzona jest ta profesja.

Projektowanie stron internetowych należy dobrze przemyśleć. Warto zdać się także na wiedzę i doświadczenie dobrych agencji interaktywnych i na siłę nie forsować nazbyt wymyślnych projektów. Warto mieć na uwadze, że prostota jest kluczem do sukcesu.

Similar Posts